Znásilnil a oloupil ženu. Karvinští kriminalisté a strážníci jej společně dopadli druhý den

Foto ilustrační: Tomáš Branda

KARVINÁ – Na začátek měsíce září nezapomene mladá žena, kterou oloupil a znásilnil muž. Napadená sama čin ohlásila na policii.

Nebohá žena uvedla, že ji neznámý muž nejprve v sobotu 9. září oslovil, a poté jí nabídl drogy. „Odmítla, ale pachatel ji donutil odejít do parku, kde ji pod pohrůžkou použití nože znásilnil a následně odcizil ženě mobilní telefon, „popsala hrůzný čin mluvčí policie Daniela Vlčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Neprodleně po oznámení policisté s kriminalisty a ve spolupráci se strážníky činili veškeré možné kroky k dopadení pachatele. Mimo jiné zintenzivnili hlídkovou činnost, vyhodnocovali veškeré dostupné stopy a strávili nekonečné hodiny nad kamerovými záznamy města. Významně přispěla také samotná žena. Veškeré úsilí všech bylo zúročeno a následující den 10. září 2023 podezřelého zadrželi.

Karvinští kriminalisté sedmadvacetiletého již několikrát trestaného muže obvinili ze spáchání zločinů znásilnění a loupeže, za což mu hrozí trest až na 10 let. Obviněný je ve vazbě.