FOTO: Spolupráce na mezinárodní úrovni se vyplatila! Ukradený skútr z Chorvatska našli u nás

Šťastný majitel se svým nalezeným skútrem. Foto: PČR

JABLUNKOV – Spolupráce policistů na mezinárodní úrovni přinesla své plody a vedla k úspěšnému nalezení ukradeného vodního skútru.

V průběhu letních prázdnin obdrželi policisté obvodního oddělení Jablunkov prostřednictvím Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci Policejního prezidia České republiky žádost chorvatských kolegů. Požádali je, aby prověřili, zda se na území naší republiky nenachází ukradený skútr z Chorvatska. Stopy mířily konkrétně do Jablunkova.

Skútr majiteli zmizel, když ho měl zakotvený v přímořském letovisku na jihu Chorvatska. Hodnota stroje je 20 tisíc euro. „Chorvatští policisté v souvislosti s krádeží skútru zadrželi dvě osoby cizí státní příslušnosti a během šetření pak získali poznatky vedoucí právě až do Jablunkova,“ upřesnila mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Video: PČR

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při prověrce na konkrétní adrese jablunkovští policisté sice uvedené plavidlo nenalezli, získali ale informace, které je dovedly na jiný pozemek. Jaké překvapení, když na něm objevili plachtu, pod kterou se stroj ukrýval. Policisté následně vyslechli majitele pozemku, který uvedl, že ho kontaktoval muž, kterého znal z dřívějška. Požádal jej, jestli by si u něj mohl dočasně nechat skútr. Známý mu uvedl, že skútr převáží za hranice země. Majitel pozemku svolil, že si u něj motorové plavidlo může nechat. „Nalezený vodní skútr policisté zajistili a po vyřízení všech formalit, jej předali zpět do rukou majitele, který si zařídil jeho odvoz z České republiky zpět do Chorvatska,“ uzavřela Kubzová.

Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR