Silné bouřky v okrese Opava: Voda zatopila silnice, ničila úrodu

Foto: JSDH Opava - Kylešovice.

OPAVSKO – Silná bouřka a déšť se nevyhnul také okresu Opava, kde hasiči od středečních večerních hodin 13. září vyjížděli nejčastěji, celkem k 37 událostem. Voda zatopila v Opavě cesty. Nevyhnula se ani Březové u Stěbořic. Profesionální i dobrovolní hasiči měli plné ruce práce.

Hasiči čerpali zejména vodu. Mluvčí Moravskoslezských hasičů Jakub Kozák sdělil, že počasí se po třičtvrtě na devět večer začalo uklidňovat. Doplnil, že odčerpávali vodu zejména ze sklepů a zásahy se obešly bez zranění.

Voda kam se podíváš

Silné deště zaplavily také Březovou u Stěbořic. Očití svědkové uvedli, že voda si našla cestu přes domy, sklepy i příkopy. Zničila i úrodu na zahradě. Jedněm lidem dokonce přívalové deště znehodnotily pitnou vodu ve studni a musejí ji vyčistit.

Březová u Stěbořic. Foto: Katka Wirkotschová
Březová u Stěbořic. Foto: Katka Wirkotschová
Březová u Stěbořic. Foto: Katka Wirkotschová
Březová u Stěbořic. Foto: Katka Wirkotschová

Dobrovolná jednotka z Opavy-Kylešovic měla také napilno

Dobrovolná jednotka hasičů z Kylešovic na svém facebookovém profilu uvedla, že středeční večer byl pro ni výživný. Vyjížděli zhruba k deseti výjezdům. Povětšinou odčerpávali vodu, dvakrát zasahovali u požáru a pomáhali také zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta. Na základnu se vrátili po druhé hodině ráno, posléze následoval úklid věcí použitých u zásahů.

JSDH Opava – Kylešovice
JSDH Opava – Kylešovice

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nepříznivé počasí se bohužel neumoudřilo ani následující den. K šesté hodině ranní měli za sebou jednotky už 65 zásahů. Hasiči odčerpávali vodu a odklízeli bahno ze silnic. S čerpáním pokračovali i v dnešních dopoledních hodinách ve čtvrtek 14. září. Nikdo se nezranil.