Dny NATO jsou tady. Připravte se na možné komplikace v dopravě

Foto: natodays.cz

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ/OSTRAVA – Každoroční přehlídka vzdušné techniky se blíží. Na letišti Mošnov opět budou dny NATO. Očekávají se komplikace v dopravě, také letos bude opět fungovat Informační linka Policie České republiky.

Respektujte pokyny policistů a organizátorů i aktuální omezení

Dny NATO se uskuteční 16. – 17. září 2023. Organizátoři letos očekávají vyšší návštěvnost diváků z Polska. Zapotřebí bude, aby řidiči byli co nejohleduplnější. Policie České republiky informovala, kde a s jakými omezeními na cestách musejí řidiči počítat. Na dálničním převaděči D1, který slouží jako příjezdový i odjezdový směr na akci, probíhají právě stavební práce. U čerpací stanice v Mošnově, na příjezdu k letišti, je nový kruhový objezd, zároveň je třeba počítat s tím, že některé silnice budou buď zcela uzavřené, nebo průjezdné jen jedním směrem. V takovém případě musí řidiči jet podle aktuálních dopravních značení. Návštěvníci by také měli parkovat na určených místech, aby nebránili případnému průjezdu jednotkám integrovaného záchranného systému. „Apelujeme nejen na řidiče motorových vozidel, ale všechny účastníky silničního provozu, aby respektovali pokyny policistů, dále i organizátorů,“ sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská. Jedním dechem dodala, že kolonám se řidiči zřejmě nevyhnou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kdy je největší nápor aut

Ze zkušeností policie z předchozích let vyplynulo, že největší nápor v dopravě je v době od 7:00 do cca 12:00 hodin. „Doprava se ze všech příjezdových komunikací kumuluje v obci Mošnov, kde vzhledem ke směřování na centrální parkoviště zřízené organizátory, nárazově vznikají kolony,“ upozornila Štětínská. Vyrazit by lidé měli s dostatečnou časovou rezervou.

Informační linka opět v provozu

Zároveň doplnila, že aktuální dopravní informace lidé naleznou na sociálních sítích. Letos bude opět v provozu Informační linka Policie České republiky s číslem 420 723 759 733, která bude v provozu v sobotu a neděli od 07:00 do 18:00 hodin. Policisté budou připraveni poskytovat informace o objízdných trasách a dopravních komplikacích především řidičům, kteří budou oblastí jen projíždět, tedy nemíří na letiště ani do okolí. Linku mohou samozřejmě využít i motoristé mířící na Dny NATO.

Mluvčí závěrem dodala, aby lidé byli opatrní na svůj majetek, a řádně si zabezpečili auta a hlídali si děti. Pokud se přece jen nějaké dítko ztratí, rodiče jej najdou ve stanu na ploše, poblíž komentátorské věže, kde se o něj postarají policisté.