FOTO: Srážka autobusu a automobilu v Ostravě si vyžádala osm zraněných

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – Nepříjemná dopravní nehoda se stala v odpoledních hodinách na křižovatce ulic Hlučínská a na Náhonu v části Přívoz. V místě došlo ke srážce autobusu a automobilu. na místě byli jako první hasiči, kteří poskytli lidem první pomoc.

Řidič automobilu zřejmě pochybil

Podle mluvčí policie Kateřiny Kubzové řidič vozidla Škoda Octavia vyjíždějící z vedlejší silnice zřejmě nedal přednost autobusu, který jel po hlavní silnici a došlo k jejich střetu. Oba řidiči utrpěli zranění, a také několik cestujících z autobusu.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. „Komunikace byla po dobu zadokumentování a následného odklizení nehody uzavřena. U řidičů policisté provedli dechové zkoušky na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Zjišťováním všech okolností nehody se zabývají policisté z dopravního inspektorátu Ostrava,“ uzavřela Kubzová. Nehoda se stala ve čtvrtek 14. září.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ošetřili osm zraněných

Na místo vyjel jeden lékařský vůz a dva zdravotnické. Posádky ošetřovaly celkem osm účastníků nehody. Péči se dostalo čtyřem mužům a čtyřem ženám ve věku mezi patnácti a třiasedmdesáti lety. „Pacienti byli v době zásahu při vědomí a mimo ohrožení života, se zdravotníky komunikovali. Utrpěli vesměs lehká nebo středně těžká poranění. V polovině případů se jednalo končetiny, dále pak o poranění hrudníku nebo hlavy,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Záchranáři sedm pacientů transportovali do zdravotnických zařízení. Čtyři lidé putovali do Fakultní a tři do Městské nemocnice v Ostravě. „Stav jednoho účastníka nevyžadoval přepravu do nemocnice a zdravotníci jej ošetřili na místě,“ uzavřel Humpl.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK
Foto: PČR

Hasiči jako první poskytovali první pomoc

Na místo vyjely jednotky hasičů ze stanic Ostrava-Přívoz a Ostrava-Fifejdy. Po příjezdu zajistili jak osobní automobil, tak i autobus proti požáru, a unikající provozní kapaliny zasypali sorbentem. „Do příjezdu sanitních vozů hasiči poskytovali současně i předlékařskou pomoc zraněným lidem a následně je předali do péče zdravotníků. Po dobu dvaceti minut byla komunikace neprůjezdná jak pro automobilovou, tak i tramvajovou dopravu,“ sdělil mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Po ukončení transportu všech zraněných, a vyšetření příčiny nehody policií, hasiči asistovali při naložení havarovaného automobilu. Posléze uklidili komunikaci od provozních kapalin zasypaných sorbentem. Autobus odtahovat nemuseli, odjel s ním pryč pověřený člověk.