Noc literatury ve Frýdku-Místku se blíží. Na čtyřech místech, čtou čtyři osobnosti z knih

Foto: Město FM

FRÝDEK-MÍSTEK –  Noc literatury 2023 to jsou současná díla, čtyři netradiční místa, čtyři známé tváře. Na atraktivních či běžně nedostupných místech známí lidé přibližují široké veřejnosti ukázky z nové tvorby evropských spisovatelů. Letos opět i ve Frýdku-Místku.

Mluvčí Frýdku-Místku Jana Musálková Jeckelová uvedla, že ve městě se akce koná již podruhé. Číst se bude ve středu 20. září. Začíná se v 18:00 v kostele svatého Jakuba na Farní náměstí 56. Místecký děkan Daniel Vícha čte od spisovatele Davida Machado titul Průměrný index štěstí. Poté se program od 19:00 přesune do Knihkupectví Kapitola, na Hlavní třídu 107. Majitel knihkupectví Jan Becher čte od Garyho G. Steelea knihu Čhávata z manéže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Posléze se od 20:15 můžete těšit na četbu v Ústřední knihovně Frýdek-Místek na adrese Jiráskova 506. Spisovatelka a ilustrátorka Markéta Šmalcová čte Báje o hadím srdci od Radka Raka. Poslední zastavení nad literaturou je ve Vinárně Víno pod věží. Najdete ji na Půstkách 68. Herečka Pavlína Kafková čte Měsíčního tygra od Penelope Lively.

Projekt každoročně organizují Česká centra ve spolupráci se Sdružením evropských národních kulturních institutů, zahraničními ambasádami v Česku, nakladatelstvím Labyrint a Zastoupením Evropské komise v Praze. Hlavním mediálním partnerem Noci literatury je Český rozhlas.

Noci literatury se účastní i mnoho evropských a mimoevropských měst. Projekt se postupně rozrůstá a stává se kulturní akcí s mezinárodním rozměrem. Do akce se zapojily i další města v kraji.