AKTUALIZOVÁNO: Hromadná nehoda tří aut na Bruntálsku: Dvě děti utrpěly zranění, letěl vrtulník

Foto Ilustrační: Pixabay

BRUNTÁLSKO – Hromadní nehoda, při které utrpěly zranění dvě děti, se stala v dopoledních hodinách na Bruntálsku. Nehoda vozů vznikla v důsledku předjíždění, řidiči jí už nedokázali zabránit.

Šestadvacetiletá žena z Bruntálska řídila auto značky Audi 3 od Třemešné k Jindřichovu, když předjížděla vůz Seat Ibiza, který jel před ní. Řídil jej osmapadesátiletý muž z Bruntálska. Ve stejné chvíli za silničním horizontem v protisměru přijíždělo vozidlo značky Škoda Fabia s přívěsným vozíkem, které šoféroval šestapadesátiletý muž z Bruntálska. „Řidiči na vzniklou situaci již nestačili adekvátně a účinně zareagovat, a došlo ke střetu mezi levou přední a boční části automobilu Audi s levou zadní částí protijedoucího vozu Škoda a dále k nárazu mezi pravou boční částí vozidla Audi a levou boční částí předjížděného auta Seat,“ popsal kolizi mluvčí policie René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V Audi cestovali ve čtvrtek 21. září dva chlapci ve věku 3 a 6 let z Bruntálska, kteří utrpěli zranění a putovali do nemocnice. Převezli je do krnovské a ostravské nemocnice. Mluvčí záchranky Lukáš Humpl uvedl, že mladší chlapec utrpěl lehké poranění břicha. Hůře na tom byl o tři roky starší hoch. Lékař měl podezření na poranění pánve, do nemocnice letěl vrtulníkem.

Nikdo další se nezranil, dechová zkouška vyzněla u všech negativně a hmotná škoda je 120 tisíc korun.