Odporné! Okradl muže na lůžku. Došlo k potyčce, přivolat pomoc si nestihl

Foto ilustrační: Pixabay

KARVINÁ – Opravdu ohavná krádež se stala ve zdravotnickém zařízení v Karviné. Neznámý muž odpoledne vnikl do budovy, a následně do jednoho z pokojů, kde sprostě okradl nemohoucího muže na lůžku, se kterým se navíc ještě pral!

Okradl nemohoucího

Starší muž si ani nestihl zavolat pomoc SOS tlačítkem. „Po krátké fyzické potyčce ho měl pachatel povalit na postel a následně mu z nočního stolku odcizit tři mobilní telefony, věci osobní potřeby a finanční hotovost,“ sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková.

Neprodleně po oznámení rozjeli policisté obou karvinských obvodních oddělení společně s kriminalisty rozsáhlé pátraní. Zanedlouho se jim podařilo vytipovat možného pachatele. Policisté obdrželi hlášení o loupeži, a lupič odpovídal popisu hledaného. Uniformovaní jej museli chvíli honit. Muž se dal na útěk, ale nakonec jim neunikl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

S kriminalisty osmadvacetiletý muž spolupracoval. „Doznal, že vešel do pokoje a seniorovi odcizil mobilní telefony a peníze. Uvedl ovšem, že s mužem pouze komunikoval, přestože hladkému hovoru bránila jazyková bariéra. Dle jeho sdělení peníze utratil v herně,“ popsala dále Vlčková.

Spáchal toho více

V rámci vyšetřování ovšem vylezly na povrch další jeho trestné činy, které měl spáchat v září. V úterý 5. září nad ránem měl násilně vniknout do jedné z úschoven kol v Karviné. Naštěstí jej vyrušil zaměstnanec, a tak nic neukradl,  Ve stejném časovém období měl poškodit plot pozemku a vypáčit dveře zahradního domku, přičemž měl ukrást zahradní kolečko a více než dvacet metrů kabelu.

Zhruba o týden později se pokusil  z nosiče, který byl na automobilu, ukrást dvě jízdní kola. Auto bylo zaparkované na oploceném parkovišti. Vyrušil jej hlídač, z místa měl utéci. „O pár hodin později měl vypáčit dveře prodejny a poté z úložné skříně sebrat pečivo v hodnotě téměř 1 000 korun,“ doplnila Vlčková. Závěrem dodala, že při výslechu nesouhlasil pouze s provedením loupeže.

Kriminalisté jej obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinů porušování domovní svobody a krádeže, za což mu hrozí trest  až na deset let. Je ve vazbě.

Foto: PČR