VIDEO: Ukradli mu tři motorky za 800 tisíc! Kriminalisté však majiteli vykouzlili úsměv na tváři

Foto: PČR

OSTRAVA – Oči pro pláč měl v květnu devětačtyřicetiletý muž, kterému neznámí pachatelé vnikli do garáže a ukradli mu z ní tři motorky za 800 tisíc, a také velké množství pracovního nářadí. Kriminalistům se díky mravenčí práci podařilo dvě ze tří ukradených motorek najít, taktéž pracovní nářadí.

Začala mravenčí práce

Případem se hned po oznámení začali zabývat kriminalisté z Ostravy Vítkovic, kteří shromažďovali důkazy, vyhodnocovali získané informace. Netrvalo dlouho a zjistili, kde by se ukradené motorky mohly nacházet. Spolupracovali také s kolegy z jiných územních odborů. K nalezení první motorky přispěla chyba řidiče,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková a doplnila, že motorku našli během srpna.

Muž, který projížděl Bohumínem, vjel na ulici Mlýnská do zákazu vjezdu, čehož si všimli strážníci městské policie. „Reakce řidiče byla okamžitá. Odložil motorku značky Honda XRV a utekl neznámo kam,“ popsala dále Michalíková. Strážníci následně zjistili, že se jedná o motocykl v pátrání, proto případ předali policistům z bohumínského obvodního oddělení.

Pátrání po zbývajících odcizených věcech a pachatelích pokračovalo. „Kriminalisté postupně rozplétali celý případ, až díky stopám vyhledali pachatele v Rychvaldu na Karvinsku. Klec spadla ke konci září, kdy se jim povedlo dopadnout dva muže a jednu ženu. Při ohledání místa nalezli v hospodářské budově ukradené věci. Policisté zajistili motocykl značky Jawa 660 Retro červené barvy a pracovní nářadí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vyslýchali dva podezřelé

Kriminalisté začali vyslýchat dva muže ve věku 36 a 32 let. Při výsleších vyšlo najevo, že starší muž měl celou akci naplánovat, druhý spolupachatel měl poskytnout transportér, který řídil. Poté, co měli vypáčit garáž a překonat několik zámků, vnikli do vnitřních prostor. Do přistaveného vozidla naložili tři motorky a další hodnotné věci. Řidič, který vjel se strojem v Bohumíně do zákazu vjezdu neměl s jejím ukradením nic společného, koupil ji od jiného muže za 10 tisíc.

Video: PČR

Padla obvinění

Netrvalo dlouho a komisař 6. oddělení obecné kriminality Ostrava obvinil oba muže ze spáchání přečinu krádeže. Mladšího z mužů navíc obvinil z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, a to z důvodu, že měl zákaz řízení. V případě odsouzení jim hrozí až pětileté vězení. Starší muž, který celou akci naplánoval, je momentálně ve vězení. Ukradené motorky a nářadí dostal majitel zpět. „Opravdu bych chtěl tímto policistům poděkovat. Nedoufal jsem, že mi vůbec něco najdou a vrátí. I přesto, že mi jeden ze tří mazlíků chybí, jsem neskutečně šťastný a z celého srdce děkuji, vážím si jejich práce,“ sdělil majitel motorek.

Kriminalisté se případem stále zabývají, prověřuji dalšího muže a ženu, kterou zadrželi již dříve s dvěma obviněnými muži. Dále zjistili, že třetí motorka měla skončit v zahraničí a stále po ní pátrají.

Foto: PČR