Světový hokej se vrací do Ostravy! Organizátoři hledají dobrovolníky. Budete jedním z nich?

Foto ilustrační: Pixabay

OSTRAVA – Do slezské metropole se po devíti letech vrací světový hokej! Česká republika bude v květnu 2024 hostit 87. ročník Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji. Týmy se utkají v Praze a Ostravě. Utkání skupiny A se odehrají v Ostravar aréně. Do turnaje ve skupině totiž nastoupí oba naši blízcí sousedé, reprezentace Polska a Slovenska. Poláci se do elitní soutěže vrátili po 22 letech. Pořadatelé tak očekávají příjezd velkého množství fanoušků, nejen proto budou pořadatelé potřebovat velké množství dobrovolníků.

Dobrovolníci pomáhají s organizačními záležitostmi, koordinují diváky, pomáhají s akreditacemi. Nápomocni jsou také v tiskovém centru a všude, kde bude potřeba. Pro nadcházející světový šampionát jich organizátoři poptávají rovnou tisícovku. Šampionát se uskuteční od 10. do 26. května 2024.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pomoci mohou dobrovolníci i ve fanzóně. „Aktuálně pracujeme na přípravách jejího programu, kterým bychom se chtěli přiblížit zahraničním návštěvníkům. Zvažujeme, že pozveme kapely z účastnických zemí. Chceme, aby se u nás hokejoví fanoušci cítili opravdu jako doma,“ sdělil člen Centrálního organizačního výboru Petr Bříza. Doplnil, že dobrovolník musí odpracovat alespoň 10 směn během doby konání akce. Může si vybrat ze všedních dnů i víkendů. Minimální věk dobrovolníka je 17 let, horní hranice není. V elektronické přihlášce (přihláška je až na konci stránky) dobrovolník vyplní, kde chce pracovat, a později také na jaké pozici. Organizátoři se následně ozvou s dalším postupem.