V Karviné mají novou magnetickou rezonanci. Vyšetření mohou absolvovat již šestiměsíční děti

Foto: MSK

KARVINÁ – Nemocnice Karviná – Ráj se pyšní novou magnetickou rezonancí. Vyšetření přístrojem mohou podstoupit již děti od šesti měsíců. Pacientům z Karviné a okolí se tak zkrátí čekací doby na vyšetření magnetickou rezonancí, navíc odteď mají všechna potřebná vyšetření pod jednou střechou. Přístroj stál 30 milionů a zaplatil jej Moravskoslezský kraj. Dalších 27 milionů korun padlo na vybudování celé nové budovy, kde se přístroj nachází.

Foto: MSK

Nejvíce se asi uleví rodičům malých dětí, kteří se svými ratolestmi museli na vyšetření jezdit mimo Karvinou. Kraj nepořídil jen přístroj, ale bylo nutné také vybudovat celé nové zázemí. „K zemi šel objekt bývalé ústředny, zrekonstruovali jsme suterén subjektu a na původním půdorysu vyrostla nová jednopatrová budova, ve které je prostor pro magnetickou rezonanci, a také potřebné zázemí pro pacienty a zdravotníky, “ sdělil náměstek hejtmana kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer.  V suterénu je strojovna, technická místnost magnetu, ale taky ústředna, umývárna a kryt civilní obrany. Nové magnetické rezonance se za tři týdny dočkají také třinečtí.  Nemocnice byla poslední zařízení zřizované krajem, která přístroj neměla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.