Slavnostní ocenění: Ostravské strážnice slaví další úspěch! Taneční tyč tentokrát vyměnily za kruhy

Foto: MP Ostrava

OSTRAVA – Mezi ostravskými strážnicemi jsou sportovní hvězdy. Řeč je o  Aleně Schaffartzikové a Nikol Vítečkové, které si na své akrobatické konto připsali další úspěch! Taneční tyč tentokrát vyměnily za akrobatické kruhy a „dotočily“ se na nich k světovému prvenství! Primátor Ostravy Jan Dohnal je za jejich úspěch ocenil. Pogratuloval jim také ředitel ostravské městské policie Miroslav Plaček, který jim na slavnostním aktu předal medaile.

Při slavnostní ceremonii dostaly kytice a věcné dary. Obě děvčata ředitel Městské policie Ostrava Plaček v pátek 10. listopadu ocenil medailemi za přínos při budování dobrého jména Městské policie Ostrava a za činnosti směřující ke zvýšení prestiže organizace.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na bedně vítězů jsou již poněkolikáté!

V minulosti se strážnice staly již dvakrát mistryněmi světa v pole dance. Tyč se však rozhodly vyměnit za kruhy a po pouhých deseti měsících tréninku slavily obrovský úspěch! Staly se vítězkami ve vzdušné akrobacii na kruzích. Soutěž probíhala v závěru října v Polsku pod hlavičkou mezinárodní federace Pole a Aerial Sports. Na světový šampionát se obě děvčata kvalifikovala letos v Praze prostřednictvím Czech Pole Sport Open 2023, kde vyhrála v soutěži Artistic Hoop a Aerial Hoop Sport. Z prvních míst tak jely reprezentovat Českou republiku.

Foto: Alena Schaffartziková a Nikol Vítečková
Foto: MP Ostrava
Foto: MP Ostrava
Foto: MP Ostrava