Parkovací dům je stavbou roku

Parkovací dům má kapacitu 251 vozidel, pamatovalo se i na nabíječky na elektrická auta, i parkování pro 30 kol. foto: stavbamsk.cz

Parkovací dům ve Skladištní ulici získal titul v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2022. V soutěžní kategorie Stavby občanské vybavenosti – novostavby, získal od odborné poroty nejvíce hlasů. Parkovací dům je součástí uvažovaného dopravního terminálu, spojujícího vlakovou a autobusovou meziměstskou dopravu s místní hromadnou dopravou a individuální automobilovou přepravou např. do zaměstnání. To vše jen několik minut pěšky od centra města. „Když se loni v červnu dům otvíral, měl jsem obrovskou radost z toho, že se nám podařilo vyřešit jeden obrovský problém s nemožností najít volné parkovací místo poblíž největšího opavského nádraží. Teď to vše umocnilo, že stavbu ocenili i odborníci a přisoudili jí první místo v architektonické soutěži,“ uvedl po převzetí ceny opavský primátor Tomáš Navrátil.

Úspěch opavského parkovacího domu úročí i fakt, že letos bylo do soutěže přihlášeno nejvíce staveb za celou dobu historie této soutěže, a to 57. V kategorii Stavby občanské vybavenosti – novostavby pak porota vybírala z deseti finalistů.