FOTO: Vítězové podzimní výzvy 10 tisíc kroků: Pro své zdraví ušli neuvěřitelných 52 971 kilometrů

Foto: Město FM

FRÝDEK-MÍSTEK- Podzimní výzva 10 tisíc kroků zaujala několik stovek obyvatel. Soutěžili o hodnotné ceny. Celkem se do akce zapojilo 202 chodců, kteří soutěžili jak sami, tak i ve skupinách. Dohromady během října nachodili 52 971 kilometrů, což je o téměř tři tisíce kilometrů více než při minulé výzvě.

Ocenění se dostalo jednotlivcům i skupinám

Ocenění si převzal jeden tým a tři jednotlivci. „Jsem rád, že se s některými z vás se potkávám už po několikáté. Těší mě, že vidím i nové tváře. Za největší přínos považuji, že stále více lidí se věnuje pravidelnému pohybu,“ řekl náměstek primátora města Frýdek-Místek pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj, podnikání, dotace a integrované teritoriální investice Jakub Míček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vítězka chodí ráda sama i s někým

Mezi jednotlivci získala za Frýdek-Místek prvenství Veronika Osičková, která byla také členkou vítězného týmu Pajduláčci z Beskyd. Za měsíc ušla 1132 kilometrů a v celorepublikovém hodnocení obsadila šesté místo. Druhá skončila Daniela Mičudová s 923 kilometry a třetí misto opsadil Tomáš Prikryl s 825 kilometry.

Vítězná Veronika Osičková v minulosti ušla trasu, která vedla z Frýdku-Místku až do ostravského Svinova. Letos si zvolila nové trasy. „Chodím směrem na Bašku, také na Olešnou, do Starého Města, Skalice. Byla jsem na Pražmu, Slavíči nebo na Prašivé. Vyrazila jsem do Nošovic, s kolegyní jsme si zašly také na Slezskoostravský hrad. Trasy si vybírám i podle toho, zda jdu sama nebo s někým. Letos jsem byla poprvé členkou týmu. Holky mě prostě zlanařily,“ zasmála Osičková.

Foto: Město FM
Foto: Město FM

Výzvy se nebály ani seniorky

Druhá Daniela Mičudová byla zároveň členkou týmu Loudalky, který skončil druhý. „Někdy jsem chodila sama, ale často s dalšími holkami. Bylo to příjemné, mohly jsme si popovídat a zasmát se,“ vylíčila dvojka výzvy. Nejčastěji chodila kolem Olešné, trasu si protáhla přes Palkovice, vyšlapala na Lysou horu a navštívila i chlebovickou rozhlednu.

Do týmu se zapojily také tři seniorky. Podle Mičudové byly skvělé, a staly se velmi platnými členkami týmu. Chodily každý den. „Myslím, že to pro ně byl příjemný zážitek, nemusely sedět doma. Určitě by se mohli zapojit i další senioři. Všichni jsme vytvořili výbornou partu, na sítích jsme si založily skupinu, napíšeme si a někam vyrazíme, i když výzva Deset tisíc kroků skončila,“ uvedla dále Mičudová.

Tomáš Prikryl, který obsadil třetí příčku, je turistou a pohyb má rád. V rámci výzvy nejčastěji chodil na Olešnou. Dodal, že hezká trasa vede i přes Palkovické hůrky. První vítězný tým Pajduláčci z Beskyd ušel 4702 kilometrů, druhé Loudalky 4374 kilometrů a třetí tým Dospěláci z pětky 4113 kilometrů.

Foto: Město FM
Foto: Město FM