Poctiví lidé stále existují! Žena našla batoh a odevzdala jej policistům. Co ukrýval?

Foto ilustrační: Pixabay

ŠENOV – Poctiví lidé stále existují. Přesvědčili se o tom novojičínští policisté, když na služebnu přišla dvaadvacetiletá žena a odevzdala jim nalezený batoh. Jak se ukázalo, ukrýval opravdu cenné věci.

Dvaadvacetiletá žena z Novojičínska pracuje v prodejně na na ulici Dukelská v Šenově. „Pár desítek minut po třinácté hodině ve středu 15. listopadu zavolala na linku 158 a oznámila, že v prodejně, ve které pracuje, našla batoh s různými písemnostmi, kartičkami a penězi,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místo vyjela hlídka, která následně zjistila, že v batohu je hotovost ve výši 120 tisíc korun, písemnosti, slevové kartičky, platební karty a osobní doklady. Batoh patřil třiatřicetileté cizince. Policisté z Nového Jičína díky fotografii na dokladu a dobré znalosti prostředí, ve kterém se neustále pohybují, brzy zjistili, kdo by mohla být žena, které by batoh mohl patřit. Domnívali se, že jeho majitelkou je nejspíš pracovnice, která pracuje v prodejně nákupního centra na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně.

Policisté ještě týž den odpoledne pracovnici prodejny kontaktovali. Uvedla, že kolem poledne byla na nákupech v různých prodejnách v Novém Jičíně, a také v Šenově. „Policistům dokonce sdělila, že si až do této chvíle vůbec neuvědomila, že svůj batoh nemá. a ani netuší, kde jej nechala,“ doplnil Černohorský.

Uniformovaní nejspíš trochu zmatené ženě nastínili, že batoh našli v obchodě s oblečením. Jak se zdá, po této zmínce si cizinka vzpomněla, že si v prodejně zkoušela bundu. Následně si obsah batohu prohlédla, a asi i s určitou úlevou konstatovala, že v batohu nic nechybí. Policistům nakonec poděkovala.