Studenti z Gymnázia Nový Jičín se připojili ke stávce

Foto: Gymnázium Nový Jičín p.o.

NOVÝ JIČÍN – Žalostná situace ve školství nenechala klidnými ani studenty novojičínského gymnázia, rozhodli se podpořit své učitele.

Kromě učitelské stávky probíhá dnes na Gymnáziu Nový Jičín i ta studentská. „Je to razantní krok, ale musíme jako studenti ukázat, že šetřit na školství je chyba. Přece nechceme přijít o půlené jazyky, laboratoře či jiné dělené hodiny! Zároveň chceme stávkou vyjádřit odpor k možnému propouštění z řad učitelského sboru a snižování platů nepedagogických pracovníků,“ vyjádřili svůj nesouhlas na stránkách školy studenti. Stávka na škole proběhla třetí vyučovací hodinu. Žáci a učitelé, kteří se chtěli do stávky zapojit, se sešli před školou, kdo chtěl vyjádřil svobodně svůj názor. „Ti, kteří se do stávky aktivně nezapojili, se normálně učí,“ sdělil ředitel Gymnázia Nový Jičín Zbyněk Kubičík. Česká televize uvedla, že z 420 studentů podporuje své pedagogy a další pracovníky 350 z nich.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.