VIDEO: Ve Stonavě hořel rodinný dům, jeden člověk skončil v rukou záchranářů

Foto: HZS MSK

STONAVA – K náročnému zásahu musely do Stonavy vyjet hasičské jednotky. V obci hořel rodinný dům. Hašení bylo složité, protože půdní prostor domu byl špatně přístupný, jeden člověk se nadýchal zplodin z hoření.

K požáru v úterý 28 listopadu dopoledne vyjelo hned pět jednotek. Zasahovali hasiči z Karviné a Havířová, spolu s nimi dvě dobrovolné jednotky z Horní Suché a Stonavy. Konečný dohled pak zajišťovala dobrovolná jednotka z Havířova. Po příjezdu na místo události jednotky provedly průzkum a zjistily, že hoří nejen v druhém podlaží rodinného domu, ale i v půdním prostoru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video: HZS MSK

Hasiči zachránili jednoho intoxikovaného člověka kterého předali do péče Zdravotnické záchranné službě. „Hasební práce, při kterých hasiči použili dva vodní proudy, prováděli jak z vnější, tak z vnitřní části domu. Pro zásah z vnější části využili automobilový žebřík. Zásah byl komplikovaný, půdní prostor byl vysoko. Museli rozebrat část střechy, aby se jim lépe hasilo,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová. Požár se jim podařilo lokalizovat během čtyřiceti minut, další dvě hodiny pak zabrala jeho likvidace. Příčina je v šetření a předběžná škoda je 950 tisíc.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK