Betlémské světlo dorazí do Krnova! Nepromeškejte plamínek míru a radosti

Foto ilustrační: Pixabay

KRNOV – Betlémské světlo rozsvítí Krnov také letos. Novodobý symbol Vánoc přivezou vlakem do Česka skauti z Lince. V České republice bude plamínek míru a radosti lidem svítit již po čtyřiatřicáté.

Na hlavním nádraží v Krnově si ho bude možné odpálit v sobotu 16. prosince u vlaku ve směru z Olomouce od 10:52 do 11:06 hodin, než bude spoj pokračovat do Opavy. Mezi 16 a 18 hodinou pak zájemci mohou vyrazit k Bauerovu památníku, kde jim plamínek předají krnovští skauti. O den později v neděli 17. prosince od 15:00 do 17:00 budou světlo odpalovat skauti z Krnovské Trojky v Zahradě smyslů. „Mít doma Betlémský plamínek a nenechat ho zhasnout po dlouhé cestě, znamená stát se součástí nekonečného řetězu míru a radosti, které zvlášť v dnešní době tolik potřebujeme. Každá malá pomoc, každý jednotlivec může přispět k velkému cíli a udělat svět o něco lepší, i když cesta k tomu je opravdu dlouhá,“ říká hlavní koordinátor Betlémského světla Jiří Dorazil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Úplně poprvé z Betléma plamínek přivezli v roce 1986 letadlem právě do rakouského Lince. Předávání světla se pak od roku 1989 díky skautským organizacím rozšířilo do celého světa. K nám se Betlémské světlo dostalo hned po pádu čtyřicetileté komunistické vlády. V roce 1990 se s myšlenkou Betlémského světla seznámili brněnští skauti na mezinárodním setkání ve Vídni a již na podzim téhož roku začali připravovat českou verzi.

Foto: Město Krnov
Foto: Město Krnov