FOTO: Tradice, která v Třinci trvá již deset let. Senioři vyrábí dárky nemocným dětem

Foto: Město Třinec

TŘINEC – Krásnou tradici mají v Třinci již deset let. V průběhu celého roku se schází sedmnáct členů Klubu šikovných rukou, který spadá pod třinecký Klub seniorů a společně vyrábí dárky pro radost. Mimo jiné i pro děti, které jsou hospitalizované v třinecké nemocnici Sosna.

Členky klubu Dagmar Holexová a Anna Pilchová v pondělí 11. prosince 2023 navštívily dětské oddělení za doprovodu náměstka primátorky Třince Radima Kozlovského a pracovnicí Klubu seniorů Ivonou Cichou. „Je to krásná tradice, při které starší občané dělají radost malým dětem či mladým,“ uvedl náměstek Kozlovský, který všem navštíveným dětem popřál brzké uzdravení a rychlý návrat domů ke své rodině.

Foto: Město Třinec
Foto: Město Třinec

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V minulosti senioři vyráběli třeba anděly, zajíčky či opice. „Letos jsme se rozhodli pro různobarevné míče. Holky volily růžovou nebo fialovou, kluci si z košíku vybírali spíše modré nebo červenobílé míčky,“ uzavřela Holexová.

Foto: Město Třinec
Foto: Město Třinec
Foto: Město Třinec
Foto: Město Třinec
Foto: Město Třinec