FOTO: V Malých Hošticích hořel posypový vůz. Kapaliny unikly do kanalizace!

Foto: HZS MSK

MALÉ HOŠTICE – Hasiče z Opavy a dobrovolnou jednotku z Kylešovic zaměstnal odpoledne požár posypového vozu v Malých Hošticích. Škoda je 900 tisíc korun, kapaliny z vozu navíc unikly do kanalizace.

Vůz vzplál v úterý 12. listopadu a plameny jej zcela pohltily. Hasiči po příjezdu nasadili na boj s ohněm dva vodní proudy. „Požár dokázali lokalizovat během několika minut, ale komplikaci jim způsobily provozní kapaliny, které při požáru unikly z posypového vozu do kanalizace,“ sdělil mluvčí hasičů Lukáš Popp. Na ně použili hasiči sorbent i sorpční hady a provizorní nornou stěnu vytvořenou z hadice, které umístili nejen u kanalizace poblíž vozidla.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK

Z důvodu zasažení vod a blízkého okolí o situaci informovali odbor životního prostředí, zástupce Povodí Odry, Severomoravských vodovodů a kanalizací, kteří s hasiči konzultovali další postup. Během požáru došlo k poškození autobaterií vozidla, které hasiči z bezpečnostních důvodů vyjmuli a ponořili do nádoby s vodou. Příčina požáru je v šetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK