Na sjezdovky v Beskydech a Jeseníkách dohlíží policisté. Pomohli již desítkám lidí

Foto: PČR

BESKYDY/JESENÍKY – Na bezpečnost lidí ve ski areálech preventivně dohlížejí policisté na lyžích. Pomáhají také horské službě a poskytují první pomoc. Jak se ukazuje, jejich přítomnost je potřebná, neboť již pomohli například dvěma ženám v nesnázích, jednu dokonce potkaly zdravotní obtíže.

S čím policisté na lyžích pomáhají

Od ledna mohou návštěvníci hor potkávat policisty speciální pořádkové jednotky. V Beskydech jsou v oblastech Bílá, Gruň, Pustevny, Severka, Mosty u Jablunkova a v Jeseníkách na Ovčárně. Policejní hlídky na lyžích dohlíží na lyžaře a snowboardisty na sjezdovkách. V případě potřeby asistují Horské službě. „Mají i zdravotnický výcvik, poskytují často lidem zraněným na svazích první pomoc, případně jsou schopni zraněného transportovat na čtyřkolce. Ve volném terénu pomáhají  pracovníkům horské služby při pátrání po pohřešovaných, poskytují součinnost pracovníkům správy chráněné krajinné oblasti při kontrolách skialpinistů, kteří nerespektují vyznačené trasy a vstupují na místa, kde nemohou vystavit nebezpečí sebe i ostatní,“ sdělila mluvčí policie Pavla Procházková. Nejvíce nezodpovědní skialpinisté jezdí V oblasti Velkého kotle na Pradědu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ženě pomohli nalézt mobil, navigovali vrtulník k přistání

Policisté už pomohli desítkám lidí. Mezi nimi například ženě, která měla epileptický záchvat, a oni navigovali vrtulník k přistání. Jiná žena zase ztratila mobil, a policisté jí jej pomohli najít.