VIDEO: Pořádné drama: Zahalený muž vyhrožoval prodavači bodnutím! Policisté jej dopadli

Foto: PČR

NOVÝ JIČÍN – K velkému dramatu se schylovalo odpoledne v prodejně potravin na ulici Beskydská v Novém Jičíně. Do obchodu totiž vstoupil zahalený muž s nožem v ruce. Po sedmapadesátiletém prodavači z Nového Jičína vyžadoval vydání peněz a mířil na něj nožem. Policisté se posléze dali do vyšetřování a pachatele nakonec chytili, i když to nebylo vůbec jednoduché.

Mířil na něj nožem

Loupežné přepadení v části Žilina se stalo v pondělí 1. ledna. Muž v kapuci a s nákrčníkem si po vstupu do prodejny pod slovní výhružkou vynutil vydání peněz z pokladny. Pachatel zároveň nožem rozřízl fólii, která oddělovala prodejní a pokladní prostor. Slovní vyhrožování umocnil bodnutím nože do prodejního pultu a namířil jej prodavači na tělo. „Muž za pokladnou se bál o svůj život a z pokladny agresivnímu muži vydal 18 tisíc,“ sdělil mluvčí policie René Černohorský. Doplnil, že prodavač se nejdříve zdráhal peníze vydat, ale když začal být pachatel agresivnější, tak mu je dal. Před odchodem neznámý muž vyzval obsluhu prodejny, aby šla do skladu, uzamkla se a nevolala policii.

Pachatel si bankovky vložil do přineseného igelitového sáčku a z obchodu urychleně odešel neznámo kam,“ doplnil mluvčí. Obsluha naštěstí neutrpěla žádná zranění.

Video: PČR

Chytili jej do 48 hodin

Prodavač vše oznámil na linku 158, a na místo se rozjeli policisté. Rozjelo se pátrání. Policisté do 48 hodin pachatele chytili! Našli u něj 6 tisíc korun, které pocházely z přepadení obchodu. Peníze tedy okamžitě vrátili majiteli prodejny. Pachatelem byl pětatřicetiletý muž z Jindřichohradecka, který momentálně žije na Novojičínsku. V minulosti páchal trestnou činnost mimo Moravskoslezský kraj, například v Jindřichově Hradci, takže policisté a kriminalisté jej neznali, proto museli vynaložit velké úsilí k jeho dopadení. „Délka čepele nože, který použil při přepadení, byla 20 centimetrů,“ dodal Černohorský.

Pachatel u výslechu uvedl, že ostatní ukradené peníze použil pro svou vlastní potřebu, a to převážně na nákup jídla a alkoholických nápojů. Muž je momentálně ve vazební věznici v Ostravě. Je podezřelý ze spáchání loupeže.