Frýdecko – místečtí darovali matkám s dětmi z Azylového domu Sára rekordní sumu peněz!

azylový dům Sára. Foto: Město F-M

FRÝDEK – MÍSTEK – Lidé z Frýdku – Místku na sebe mohou být patřičně hrdí. Ve sbírce Vánoční strom se pro matky s dětmi z Azylového domu Sára vybrala nádherná suma. Organizace Slezská diakonie, která zařízení provozuje, pořídí vybavení postelí, kuchyněk i hry pro děti a další.

Výtěžek tradiční městské sbírky Vánoční strom je již symbolicky v rukou Azylového domu Sára ve Frýdku. Letošní ročník přinesl rekordní obnos ve výši 111 131 korun. „Všem občanům moc děkuji za jejich štědrost a velkorysost,“ uvedla náměstkyně primátora Frýdku -Místku pro sociální péči, sociální služby, zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci Leona Sárkőziová.

Náměstkyně primátora Leona Sárkőziová (vlevo) předává šek vedoucí azylového domu Janě Doricové. Foto: Město F-M.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Město Slezské diakonii zašle celý obnos přímým převodem na účet. Organizace peníze využije na zakoupení matrací do dětských postýlek, chráničů matrací a ložního prádla. Dále peníze organizace využije pro obnovu kuchyňky komunitního centra a sprchových koutů. Pracovníci organizace zakoupí z darů také hry a pomůcky ke společným aktivitám s dětmi. „Jsem upřímně velmi mile překvapena, že v rámci sbírky Vánoční strom bylo vybráno tolik peněz. Děkuji všem, kteří se zapojili, jsem opravdu moc vděčná,“ poděkovala vedoucí Azylového domu Sára ve Frýdku- Místku Jana Doricová.

Středisko Slezské diakonie Sára Frýdek-Místek, azylový dům pro matky s dětmi, disponuje osmi byty s dvaceti šesti lůžky. Kapacita je momentálně plná. V dřívějších ročnících městské sbírky Vánoční strom obyvatelé podpořili například hospic, Oblastní pobočku Českého červeného kříže, Domov pro seniory Frýdek-Místek, městské jesle a další potřebné.