VIDEO: Nad dálnicí D1 létal dron. Policisté si posvítili na kamiony. Na co se zaměřili?

Foto: PČR

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Dopravní policisté si zase jednou posvítili na dopravní situaci dálnice D1. Tentokrát ve směru na Olomouc kontrolovali kamiony, a zjistili hned několik přestupků. K monitorování dopravy využili dron i bezpilotní letoun.

Policisté soustředili hlavně na kamiony, které neměly při předjíždění dostatečnou rychlost, a svou jízdou řidiči nákladních vozů omezovali jiné šoféry. „Při několikahodinové dopolední akci policisté zaznamenali celkem 13  přestupků v předjíždění, přičemž 11 z nich vyřešili pokutami na místě, celkem řidiči uhradili přes 61 000 korun,“ sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zbývající 2 přestupky oznámili příslušnému správnímu orgánu. „Doplním, že od počátku roku 2024 je přestupek sankcionován ve výši 4 500 až 5 500 korun a 6 body. Ve správním řízení se jedná o sankci 7 000 až 25 000 korun a 6 bodů,“ doplnila Štětínská.

Video: PČR

Foto: PČR