VIDEO: Nevěřili svým očím! Pachatele prozradila díra ve zdi a tvárnice

Foto: PČR

OSTRAVA – Kriminalisté z Hrabůvky pátrali po pachatelích, kteří doslova vybílili sklad. V momentě, kdy se dostavili do vykradeného objektu, nevěřili vlastním očím. Při prvním pohledu již bylo patrné, kudy pachatelé šli. „Vyndaná tvárnice a díra ve zdi ukázaly místo, kterým pachatelé do objektu vnikli. Jejich zájmem byly především zásilky a balíky, které měla poškozená společnost rozvést majitelům,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková.

Díky kamerám v budově policisté téměř okamžitě zjistili totožnost podezřelých. Jednalo se o jednačtyřicetiletého muže a pětačtyřicetiletou ženu. „Práce kriminalistů díky osobní znalosti byla opravdu rychlá a ještě téhož dne oba podezřelé zadržela,“ doplnila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video: PČR

Foto: PČR
Foto: PČR

Ukázalo se, že u muže se nejedná o jediný jeho prohřešek. Kriminalisté mu prokázali další skutky. Například v jednom případě měl využít neuzamčených dveří do tetovacího salónu, ze kterého měl následně vzít mimo jiné tablety, boty, tepláky, ale především se měl soustředit na tetovací stroje či jejich pomůcky. Pachatel však zašel ještě dál. Předměty, které ukradl, vydával za své a prodával je.

Komisař zahájil trestní stíhání zloděje a obvinil ho z trestných činů krádeže a legalizace výnosů z trestné činnosti. „V rejstříku trestu má již 14 záznamů především majetkového charakteru. Podal taktéž návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval. Obviněný muž s kriminalisty spolupracoval, ke svému jednání se doznal a projevil lítost,“ okomentovala jeho trestnou činnost a výslech Michalíková. Způsobil škodu 180 tisíc. Pětačtyřicetiletou pachatelku komisař obvinil z trestného činu krádeže. Je stíhaná na svobodě, taktéž se kriminalistům přiznala.