FOTO: Na přechodu v Ostravě srazil řidič chodkyni a ujel. Policisté hledají svědky

Foto: PČR

OSTRAVA – Nepříjemnou zkušenost zažila pětačtyřicetiletá žena, které na přechodě nedal přednost řidič automobilu a srazil ji. Řidič nezastavil a jel dál. Ženu museli ošetřit zdravotníci.

Nehoda se stala ve středu 20. prosince 2023 kolem 04:50 hodin na přechodu pro chodce na ulici Českobratrské v Moravské Ostravě. „Dle předběžně zjištěných informací měla žena jít po přechodu pro chodce. Ve stejnou chvíli místem projížděl pro nás zatím neznámý řidič ve vozidle Audi A4 Avant červené barvy. Nedal ženě přednost, a narazil do ní,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková.

Foto: PČR

Šofér ženě neposkytl první pomoc a pokračoval v jízdě. „Na základě šetření se nám podařilo zjistit, že v době nehody bylo na místě několik lidí, na které se teď obracíme s prosbou o jejich svědectví,“ doplnila mluvčí. Volat mohou na mobilní číslo 603 847 344 nebo na linku 158. Se stejnou prosbou se policisté obrací také na řidiče automobilů, kteří místem projížděli, a palubní kamery jejich aut mohly nehodu zaznamenat. „Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku a ublížení na zdraví z nedbalosti,“ uzavřela Michalíková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.