VIDEO: V Hulvákách hořel bytový dům. Hasiči museli evakuovat několik lidí

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – Nepříjemný zážitek zažili obyvatelé bytového domu v Hulvákách. Začala tam hořet půda a část střechy objektu. Hasiči museli evakuovat 9 lidí.

K požáru ve večerních hodinách ve středu 21. února vyjelo pět hasičských jednotek ze stanic Fifejdy a Zábřeh, spolu s nimi dobrovolná jednotka z Nové Vsi. Jednotky provedly odpojení zasažené části domu od elektrické energie, zásah vedli jak vnitřkem domu, tak vnějškem z automobilového žebříku. „Bez zranění objekt opustilo devět lidí,“ sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák. Ohnisko požáru se nacházelo v půdním prostoru, hasiči ho dostali rychle pod kontrolu. Část střešní konstrukce museli rozebrat, prostory přitom kontrolovali termokamerou. Velitel zásahu si na místo později povolal ještě dvě velkoobjemové cisterny ze stanic Přívoz a Poruba. Dům následně přetlakově odvětrali ventilátorem.

Video: HZS MSK

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Požár zlikvidovali krátce po půl desáté, do druhé hodiny ranní velitel ponechal na místě dobrovolnou jednotku na dohled. „Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na 50 tisíc, uchráněné hodnoty na jeden milion. Příčina vzniku požáru je v šetření,“ uzavřel Kozák.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK