Dobrá zpráva: Rekonstrukce Laudonova nádvoří je téměř u konce. Brzy bude opět průchozí

Laudonovo náměstí před rekonstrukcí. Foto: Město Nový Jičín

NOVÝ JIČÍN – Dobrá zpráva pro všechny novojičínské, rekonstrukce Laudonova nádvoří je téměř u konce, a brzy bude opět průchozí. V rámci stavebních prací, které začaly loni v září, pracovníci firmy odstranili stávající rampy, asfaltových ploch, zdí a zídek. Dělníci vybudovali nové schodiště do zadního vstupu Návštěvnického centra, vznikly tak nové zdi a zídky. Opravy zahrnuly i rekonstrukci vstupní brány z Masarykova náměstí, dvě nové brány jsou z ulice Žerotínova. Rovněž došlo k přeskupení odpadového hnízda.

Výsledkem prací bude nejen zprůchodnění nádvoří, ale také hezčí vzhled oblíbeného veřejného prostoru. „Zbývá předláždit plochu v podloubí mezi náměstím a Laudonovým nádvořím, chystá se oprava fasády přilehlého domu, a rekonstrukce restaurace Laudon včetně venkovního posezení, jejíž vlastníkem je soukromník. Prostředí nádvoří zkrášlí výsadba zeleně. Věřím, že zprůchodnění nádvoří potěší nejednoho občana města ,“ uvedl místostarosta města Nový Jičín Václav Dobrozemský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Opravy budou stát 6,1 milionu a ze svého rozpočtu je uhradí město. Zhotovitelem stavby je společnost Nosta. V současné době probíhá odstraňování vad a nedodělků. Prostor ještě potřebuje kolaudaci, která se uskuteční v nejbližších týdnech. Následně bude nádvoří zpřístupněné lidem.
Nádvoří po rekonstrukci. Foto: Město Nový Jičín
Nádvoří během rekonstrukce. Foto: Město Nový Jičín