Na sídlišti Sosna vznikne nové centrum pro pacienty s onemocněním ledvin

Foto: Město Třinec

TŘINEC – Na další zvýšení zdravotní péče se mohou těšit občané Třince a celého regionu. Na sídlišti Sosna vznikne do konce letošního roku moderní zdravotnické centrum, které bude sloužit pacientům s onemocněním ledvin. Stávající péči zatím najdou v prostorách kardiocentra na Podlesí. Lidé zároveň ve spojitosti se stavbou, musejí čekat omezení v dopravě.

Dialyzační středisko a nefrologická ambulance B. Braun Avitum v Třinci se přestěhuje do zcela nového, moderního a prostorově velkorysejšího objektu. Třípodlažní budova bude na ulici Habrová. Zdravotnické zařízení pod vedením primáře Romana Kantora se stará o několik desítek dialyzovaných pacientů a stovky pacientů, kteří dochází do ambulance. „Do nových prostor se dialyzační středisko přestěhuje do konce letošního roku,“ sdělil mluvčí města Třince Stanislav Cieslar.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Aktuálně na staveništi probíhají práce na přeložce nízkého napětí mimo prostory budoucího střediska. Do konce února by měly zmizet původní základy a řemeslníci vykopou jámu pro budoucí objekt. Centrum by mělo být hotové v prosinci 2024. Spolu s novým zdravotnickým zařízením vznikne v místě 9 parkovacích míst. Dvě stání budou pro řidiče se zdravotním znevýhodněním.

 Dům vznikne z jednotlivých stavebních modulů, které musí dělníci na staveniště dopravit. Návoz modulárních kontejnerů by měl podle zhotovitelské firmy IPS Třinec probíhat na přelomu června a července letošního roku. „S odborem dopravy Magistrátu města Třince se řeší trasa, předpokládá se však, že povede po ulicích Kaštanová – Sosnová – Habrová a zpět po ulici Kaštanová,“ doplnil mluvčí.

Podrobnosti budou upřesněny v návaznosti na další dopravní stavby, které se budou na území města v průběhu roku realizovat. „Na pravidelných koordinačních schůzkách k dopravním stavbám se vše konzultuje tak, aby nedocházelo k souběhu jednotlivých činností,“ uzavřel Cieslar.