Na ulici 28. října v Hlučíně bude nové parkoviště. Jaká vás čekají omezení?

Foto ilustrační: Město Hlučín

HLUČÍN – Ve městě přibude další parkoviště. Na ulici 28. října bude 24 nových parkovacích míst. Opravy zahrnují také úpravu silnice. Práce začnou v březnu 2024, vše se samozřejmě bude odvíjet od počasí. Předpokládané ukončení je září 2024. Po ukončení stavby parkoviště společnost Technické služby Hlučín zhotoví dvě kontejnerové stání a opraví přístupové chodníky k jednotlivým vchodům bytového domu číslo 6.

Zrušení veškerých parkovacích míst po dobu oprav a jednosměrka

Realizace stavby je v plánu na jeden zátah, především proto, aby nebylo nutné omezit život lidí bydlících v této lokalitě na příliš dlouho. Obyvatelé musejí od 1. dubna počítat se zrušením veškerých parkovacích míst na ulici 28. října, včetně těch pro pro handicapované. Po dobu realizace stavby nového parkoviště bude v ulici J. Seiferta jednosměrka. V místě vzniknou nová podélná parkovací stání pro držitele parkovacích karet pro zónu H. Držitelé průkazů ZTP budou moci rovněž parkovat na ulici J. Seiferta, a to na stávajících místech pro ZTP. „Po ukončení stavby bude opět možné na ulici  parkovat na původních místech. Na své místo se vrátí i dopravní značení pro vyhrazená parkovací místa,“ podal informace jednatel Technických služeb Hlučín Roman Šťastný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Informace dostanou lidé včas

Nejprve pracovníci společnosti ČEZ přeloží vedení nízkého napětí a veřejného osvětlení v místě budoucího nového parkoviště.  „V jarních měsících březnu a dubnu, v lokalitě provedou dělníci plánované rekonstrukce komunikace, chodníku a vodovodu. Veškerou stavební činnost bude koordinovat zhotovitel a majitelé nemovitostí dostanou o opravách vodovodu včas potřebné informace,“ sdělil Petr Schimánek jednatel Vodovodů a kanalizací Hlučín.

V rámci přípravy stavby dojde i ke kácení, ale jen tam, kde dřeviny narušují potřebné opravy. Pokácené nahradí nové. Po dobu výstavby musí obyvatelé počítat s posunutím kontejnerů na odpad, dočasně je popeláři budou vyvážet pouze ze začátku ulice 28. října. Práce realizují společnosti El-Eko z Píště a Technické služby Hlučín. Stavbu projektovala společnost Pudis.