AKTUALIZOVÁNO: Policisté stíhali motorkáře, havarovali a jejich vůz posléze shořel. Hledají se svědci

Foto ilustrační: Shutterstock

PASKOV –  O nebezpečí svého povolání se přesvědčili dnes dopoledne policisté dálničního oddělení Frýdek-Místek v civilu, kteří se zapnutými majáky pronásledovali motorkáře. Během pronásledování v Paskově poblíž dálnice D56 havarovali a jejich auto shořelo. Spolu s dalším účastníkem silničního provozu, skončili oba v péči zdravotníků. Uniformovaní zároveň hledají svědky nehody.

K nehodě letěl vrtulník

K nehodě vzlétl vrtulník letecké záchranné služby a vyjely dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci. „Ošetřily čtyřiadvacetiletého muže s poraněním obličeje a o tři roky staršího účastníka nehody s popáleninou v oblasti trupu. Muž ve věku osmatřiceti let utrpěl poranění hlavy,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Doplnil, že všichni utrpěli středně závažné poranění a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je záchranáři přepravili do frýdecko-místecké a ostravské Městské nemocnice.

Informovali jsme vás

Policisté při honičce objížděli několik vozidel, která stála v řadě za sebou. Jedno auto, konkrétně řidič s dodávkou vyjel z řady a začal odbočovat. Se služebním vozem policistů se srazil. Muži zákona v autě následně narazili do svodidel a dalšího stojícího automobilu. Služební auto začalo hořet, přičemž došlo v podstatě ke shoření vozidla. „Zdravotníci ošetřili policisty a řidiče dodávky. Testy na alkohol byly u řidičů negativní,“ sdělila mluvčí policie Soňa Štětínská.

U události zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. „V místě policisté korigují dopravu, rovněž tak na přilehlém sjezdu z dálnice. Respektujte pokyny policistů, dbejte při jízdě zvýšené opatrnosti,“ doplnila Štětínská.

Nehoda se stala na křižovatce ulic U Dálnice a Československých lesů v Paskově. „Doplním, že služební vozidlo jelo za motocyklem ve směru od Sviadnova na Vratimov po staré cestě,“ uzavřela mluvčí. Policisté uvítají informace jak k samotnému pronásledování, tak následné nehodě. Ocení také záznamy z palubních kamer aut, která místem projížděla. Volejte na linku 158.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.