Muž si objednal společnici. Místo příjemných chvilek jej žena s kumpánem oloupili o peníze

Foto ilustrační: Tomáš Branda

HAVÍŘOV – Muž si na základě inzerátu domluvil schůzku se ženou, která nabízela erotické služby. Ženu si pozval do svého bytu. K intimnostem však vůbec nedošlo. Vše se zvrtlo a společnice spolu se svým kumpánem muže z Havířova oloupili pod výhrůžkou o 30 tisíc korun.

Domnělá prostitutka přišla k němu do bytu, ale odešla, jelikož se nedohodli. „O několik minut později se vrátila s doprovodem. Poté, co je oba majitel pustil dovnitř, ho muž doprovázející ženu fyzicky napadl. Násilím a pohrůžkami poškozeného donutili, aby prostřednictvím internetového bankovnictví převedl na cizí učet 30 tisíc korun, což v obavě o svůj život učinil. Následně oba z bytu odešli,“ sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Bezprostředně po oznámení zahájili policisté a kriminalisté rozsáhlé prověřování. „Jejich znalost města, spolupráce s kolegy z jiných okresů a se strážníky Městské policie Karviná, a desítky hodin sledování kamerových záznamů, je postupně dovedly k možným pachatelům. Ve druhé polovině února zadrželi třiadvacetiletou ženu a dvaadvacetiletého muže,“ doplnila Vlčková.

Falešná společnice kriminalistům tvrdila, že se na loupeži aktivně nepodílela. Muž sdělil, že původně chtěl pouze uhradit finance, které vydali za marnou cestu. Poté, když poškozený odmítl, naštval se, fyzicky jej napadl a přinutil k převodu peněz. Komisař oba obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. „V případě odsouzení jim hrozí trest až na deset let,“ uzavřela mluvčí.