FOTO: Ajajaj, v Hrádku havarovala tři vozidla. Z kamionu vyteklo 300 litrů nafty!

Foto: HZS MSK

HRÁDEK –  Dopravní nehoda, při které do půdy uniklo 300 litrů nafty zaměstnala jednotky hasičů v Hrádku v okrese Frýdek-Místek. Uniklou naftu musely zasypat sorbentem, v péči záchranářů skončil jeden člověk.

Nehoda se stala ve středu 28. února odpoledne. „Řidič dodávky s největší pravděpodobnosti přejel do protisměru, kde se bočně srazil s nákladním vozidlem a následně čelně s dalším osobním automobilem. Hlídka silničního dohledu dopravního inspektorátu byla v tu dobu nedaleko místa dopravní nehody. Policisté  na místě byli jako první a poskytli zraněnému řidiči dodávky první pomoc ve vozidle,“ sdělila mluvčí policie Daniela Vlčková. Dechové zkoušky všech tří řidičů byly negativní. Příčiny a průběh dopravní nehody šetří dopravní policisté územního odboru Frýdek-Místek.

Na pomoc vyrazili hasiči ze stanice Třinec a dobrovolná jednotka z Jablunkova. „Následně si velitel povolal i sorbentový kontejner z centrální hasičské stanice Frýdek-Místek,“ sdělil mluvčí hasičů Lukáš Popp.

Po příjezdu jednotky zjistily, že budou muset vyprostit řidiče dodávky. Nasadily mu krční límec, následně jej pomocí páteřové desky vytáhly ven z vozidla a předali záchranářům. „Ošetřili jsme muže středního věku se středně těžkým zraněním. Sanitka jej převezla do třinecké nemocnice,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK
Prasklá nádrž kamionu. Foto: HZS MSK

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jednotky se postaraly o protrženou nádrž kamionu. Hasiči ji provizorně utěsnili těsnícími prostředky, čímž zamezili úniku zbylé nafty z nádrže. Rozteklou kapalinu zasypali sorbentem a nasáklý následně sesbírali. Finální úklid komunikace provedl řidič se zametacím vozem, který zajistil správce komunikace.

Po ukončení šetření nehody, provedli hasiči odtažení dodávky mimo komunikaci. Během zásahu byla silnice průjezdná pouze kyvadlově, hasiči ji po odtažení havarovaných vozidel kompletně zprůjezdnili.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK