Krnovští, připravte se na částečnou neprůjezdnost Albrechtické ulice

Foto ilustrační: Pixabay

KRNOV – Obyvatelé se musí připravit na částečnou uzavírku Albrechtické. Ředitelství silnic a dálnic v ulici bude opravovat silnici. Práce dělníci započnou od areálu ČSAD, a budou pokračovat až po rodinný dům na adrese Albrechtická 220. Řidiči se musí připravit na objížďky. Jedna zastávka autobusu se přesune.

K čerpací stanici se dostanete

Práce začnou 18. března a skončit by měly 29. března. V době opravy bude úplně uzavřena komunikace v úseku od křižovatky s ulicí Ježnickou po obchvat. Objízdná trasa od Bruntálu ve směru na Město Albrechtice povede ulicemi Bruntálská – Revoluční – Jesenická – Petrovická na obchvat, a to v obou směrech. „Dopravní obsluha v uzavřeném úseku bude jezdit. Projíždět místem budou moci také vozidla směřující do nebo z Chomýže a veřejné hromadné dopravy. Rovněž bude fungovat čerpací stanice, prodejny Siko a všechny firmy v bývalém areálu ČSAD,“ uvádí koordinátor krnovské městské mobility Michael Cestr s tím, že v opravovaném úseku dlouhém zhruba 600 metrů budou semafory.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Opravovaným místem budou projíždět autobusy. V místě současné zastávky „Krnov, ČSAD“ zastavovat nebudou. „Zastávka bude v průběhu stavebních prací dočasně zhruba o 220 metrů dál, a to v blízkosti křižovatky ulic Albrechtická, Chomýžská a Kollárova,“ upřesnil Cestr.

Pokud by nebyla objížďka, mohou nastat komplikace

Cílem úplné uzavírky a vyznačení objízdné trasy je odvedení tranzitní dopravy, tedy většiny osobních a nákladních vozidel, mimo opravovaný úsek. „Pokud by objížďka nebyla, tak by vzhledem k rozsahu stavebních prací mohlo docházet k dopravním komplikacím a případnému zpoždění realizace stavby,“ dodal Cestr.

Foto: Město Krnov
Foto: město Krnov