VIDEO: Alkohol vypil na ex, a chtěl odejít bez zaplacení

Foto: MP Ostrava

OSTRAVA – Kuriozní případ museli řešit ostravští městští strážníci. V obchodním řetězci na ulici Novinářské v Moravské Ostravě vypil muž z regálu na ex ovocné víno, a chtěl odejít bez placení.

Oznámení na linku 156 obdrželi od zaměstnance prodejny. Hlídka strážníků se v pondělí 26. února v podvečer rozjela do obchodu, kde na ně už oznamovatel čekal a konzumenta jim ukázal. Pracovníci ostrahy jej chytili za pokladnami. Hlídka na místě zadržela pětačtyřicetiletého muže. „Doznal se, že na místě víno vypil,“ sdělil mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Případ předali správnímu orgánu. Milovníkovi alkoholu hrozí pokuta až do výše padesát tisíc korun. „V případě opakovaného jednání pak pokuta až do výše sedmdesáti tisíc korun,“ doplnil mluvčí.

Video: MP Ostrava

Strážníci s podobnými milovníky alkoholu mají zkušenosti

S obdobným případem krádeže se ostravští strážníci nesetkali poprvé. V minulosti již řešili vypití alkoholu přímo na prodejně. „Mezi nejznámější patří případ z května roku 2021. V jedné prodejně si osmačtyřicetiletý muž vzal z regálu láhev ostružinové vodky, kterou vypil až do dna. Množství alkoholu jej však zmohlo natolik, že usnul na prodejně přímo mezi regály,“ připomenul Machů.

Kuriozní je také krádež alkoholu z června 2022. Čtyřiačtyřicetiletá žena na prodejně vypila hned dvě lahve vodky Amundsen. Nadýchala přes čtyři promile a přivolaní zdravotníci ji museli převézt do nemocnice. V záři loňského roku pak strážníci vyjeli k padesátiletému muži, který v obchodě vypil půllitrovou lahev griotky na ex a vypitou ji v klidu vrátil zpět do regálu. Skončil na záchytce.