VIDEO: Mladou slečnu oloupili tři výrostci. Jeden byl v celostátním pátrání

Foto: PČR

OSTRAVA –  Děsivý zážitek prožila devatenáctiletá dívka, která se v ranních hodinách vracela tramvají ze zábavy domů. Dvě mladé ženy a mladík jí lstí chtěli ukrást mobil, což se nakonec nestalo, protože byl zaheslovaný, ale ukradli jí peněženku. Dívka však okamžitě po oloupení oznámila přepadení na linku 158 a policistům se povedenou trojici okamžitě chytit.

Použili na ni lest

Trojice si od dívky v tramvaji chtěla půjčit mobil s tím, že si potřebují zjistit autobusový spoj. „Vyhověla jim možná i z důvodu jejich přesily a telefon jim půjčila. Ve chvíli, kdy si řekla o jeho navrácení, mladík ji ignoroval. Poté vystoupili z tramvaje a poškozená šla za nimi. Opakovaně je měla žádat o navrácení telefonu, což se nestalo,“ sdělila mluvčí policie Eva Michalíková. Naopak mladík chtěl po ženě PIN, který mu odmítla sdělit. Reagovali agresivně, slečnu slovně i fyzicky napadli. Následovalo prohledání dívky. Ukradli jí peněženku s doklady a platební kartou. Mobilní telefon poškozené nakonec vrátili a z místa utekli. 

Video: PČR

Mladá žena zachovala po oloupení chladnou hlavu a vše oznámila. Na místo vyjely policejní hlídky, které propátrávaly okolí. Díky popisu podezřelých netrvalo dlouho a trojici zadrželi. „Ukázalo se, že zadržený patnáctiletý hoch je v celostátním pátrání a pro kriminalisty nebyl neznámým,“ upřesnila Michalíková.

Hoch má bohatou trestnou minulost

V hledáčku jej měli již kriminalisté z Ostravy Přívozu, kteří měli nastřádané neprůstřelné důkazy k dalším loupežím. Jak se nakonec ukázalo, během několika dnů měl spáchat tři loupežná přepadení, poslední se mu stalo osudným. „Ve všech případech měl vzít mobilní telefony či peníze. Vše dělal jako přes kopírák. Nejdříve poškozené oslovil, zda u sebe nemají nějaké finance či mobily, jakmile řekli, že ne, měl se jich zmocnit pod pohrůžkou násilí,“ doplnila mluvčí.

Mladistvý má vůbec bohatou trestní minulost. „Právě z důvodu opakování trestné činnosti skončil již dříve ve výchovném ústavu na Ostravsku, objasnila Michalíková. Z ústavu pravidelně utíkal. „Komisař zahájil jeho trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání loupeže a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ke svému jednání se mladistvý přiznal. V současné době je ve vazebně, v případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení,“ uzavřela mluvčí. Ve všech třech případech měl vždy spolupachatele, kteří jsou stíháni samostatně.