Strážníci u zlodějů našli rybářské pruty. Chystali se snad rybařit?

Foto: PČR

BOHUMÍN – Skvělá věc se podařila bohumínským strážníkům. Do rukou policistů předali dva zloděje, kteří ukradli rybářské náčiní. Uniformovaní se pak dali do vyšetřování.

Městští policisté nad ránem ve středu 28. února natrefili na podezřelou dvojici. V momentě, kdy strážníky spatřili, vyhodili z tašky nějakou věc. Samozřejmě oba pachatele okamžitě zadrželi. Při ohledání místa strážníci později zjistili, že odhodili malou tašku s ručním nářadím. Policistům místního obvodního oddělení, kteří na místo přijeli chycení muži uvedli, že veškeré rybářské potřeby před chvíli zakoupili od neznámých lidí,“ uvedla mluvčí policie Daniela Vlčková.

Lhaní jim nepomohlo

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jejich slova se ukázala jako lživá. Na jedné z věcí byly kontaktní údaje muže, který policistům poté, co jej oslovili, potvrdil, že rybářská výbava je jeho a měl ji uloženou v zamčeném sklepě. Následně uniformovaní zjistili, že v uvedeném sklepě byly vyměněné zámky, a některé z kojí někdo vypáčil.

Policisté zjistili, že pachatelé jsou ve věku 38 a 35 let. Rybářské potřeby ukradli společně, jejich hodnota je 40 tisíc korun. „Mladší z mužů  měl sklep navštívit i den před zadržením a odcizit elektrické nářadí, jízdní kola, sportovní náčiní, pracovní nářadí a další věci, vše v hodnotě přesahující 45 tisíc korun. Některé z věcí měl odnést, některé si měl připravit do chodby ve sklepě,“ sdělila Vlčková.

Důkladně se připravil

Muži s policisty spolupracovali, trestnou činnost nepopírali. Mladší z nich uvedl, že nejprve vzal klíče od sklepa, a poté z něj kradl. Ze sklepních kójí, kam se nedostal pomocí klíčů, odšrouboval petlice. K poslední „návštěvě“ přizval kamaráda. „Také jeho starší společník přiznal účast na posledním vloupání,“ okomentovala dále mluvčí. Oběma mužům policisté sdělili podezření ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a krádeže vloupáním. Vzhledem k jejich trestné minulosti jim hrozí vězení až na tři roky.

Foto: PČR
Foto: PČR
Foto: PČR