VIDEO: Na Frýdecko-Místecku havaroval motorkář, letěl pro něj vrtulník

Foto: ZZSMSK

KÁŇOVICE- Náročný zásah má za sebou zdravotnická záchranná služba na Frýdecko-Místecku. V Káňovicích havaroval šestačtyřicetiletý motorkář, který vyjel mimo silnici a krátce po nehodě byl v bezvědomí, ošetřili jej zdravotníci.

Podle předběžně zjištěných informací Policie České republiky jel řidič motocyklu ve směru na Havířov, a zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy. „V pravotočivé zatáčce nezvládl řízení a vyjel mimo komunikaci. Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Na pomoc mu v pondělí 4. března odpoledne vyjel havířovský tým a vzlétl k němu vrtulník z Ostravy. „Zasahující lékař u něj vyslovil podezření na otřes mozku a nevyloučil další možná zranění. Pacienta týmy byl zajistily krčním límcem, záchranáři jej za pomoci vyprošťovacího rámu uložili do podtlakové matrace a podali léky tlumící bolest. Poté jej vrtulník transportoval na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video: ZZS MSK