Policistům se podařilo dopadnout „staré známé“. Neuvěříte, co se jeden z nich pokusil ukrást a jak!

Foto: PČR

FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ –  Policisté obvodního oddělení z Frýdlantu nad Ostravicí si na své konto mohou připsat další dobře odvedenou práci. Podařilo se jim dopadnout dvojici mužů ve věku 29 let. Společně se pokusili vloupat do kůlny, jedem se sám se dokonce ukradl městskou kameru velmi rafinovaným způsobem!

Vyhlédli si rekreační chatu, tedy více než ona je zaujala kůlna na stejném pozemku. Pozemek byl oplocený a museli zdolat visací zámek na brance. Poté na pozemku našli kůlnu. odkud chtěli ukrást věci, které by mohli zpeněžit, bohužel se jim dřevěnou konstrukci nepodařilo otevřít. „Vyrušily je náhle nějaké hlasy, takže z místa utekli s prázdnou,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Úspěšnější byli až napodruhé. Do oka jim padla terasa u jedné z restaurací. „Měli do ní vniknout a odcizit  motorovou pilu a kufr s nářadím v celkové hodnotě přes 21 tisíc korun,“ popsala mluvčí.

Je to až k neuvěření, ale jednoho z pachatelů zaujala také kamera městského kamerového systému, která byla upevněná na sloupě veřejného osvětlení. Byla však vysoko a on na ni nedosáhl. „Rozhodl se ji získat naprosto kutilským způsobem. Kombinací věcí svých a dalších, které nalezl v přilehlých kontejnerech, měl vyrobit nástroj, kterou měl upevněnou kameru sundat. Škoda způsobená jejím odcizením je téměř 10 tisíc korun,“ popsala jeho čin Kubzová.

Foto: PČR

Díky kamerovým záznamům, jejich vyhodnocení a také na základě dalších informací se podařilo policistům zjistit, kdo muži jsou. „Vyslechli si podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. U výslechu se oba doznali. Odcizenou kameru i s příslušenstvím měl jeden z nich prodat dalšímu člověku za pětistovku. Pilu a nářadí pak někomu jinému za několik tisíc korun, které si s parťákem měli rozdělit. V případě odsouzení jim hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ uzavřela Kubzová.