Sraz tunningových vozidel ve Frýdku-Místku: Policisté rozdávali pokuty ve velkém!

Foto: PČR

FRÝDEK – MÍSTEK – Policisté si ve večerních hodinách „posvítili“ na účastníky tunningového srazu ve Frýdku-Místku. Policisté zkontrolovali 354 vozidel a lidí, udělili také desítky pokut.

Předchozí srazy v Jičíně a Praze způsobily policistům nemalé problémy. Auta měla nepovolené úpravy, driftovala a řidiči ohrožovali silniční provoz, takže Moravskoslezští policisté věděli, že se musí důkladně připravit. „V souvislosti se srazem ve Frýdku – Místku jsme přijali opatření k posílení běžného výkonu služby, při kterém jsme se zaměřili zejména na kontrolu veřejného pořádku a bezpečnost všech účastníků silničního provozu,“ sdělila mluvčí policie Pavla Jiroušková. Doplnila, že policisté rozdali celkem 86 pokut v příkazním řízení v celkové výši 128 200 korun.

Jiroušková dále uvedla, že nejčastější provinění byla překročení povolené rychlosti, způsob jízdy či technický stav vozidla. „U dvanácti vozidel jsme omezili technickou způsobilost, a to zejména kvůli neschváleným úpravám automobilů.,“ uzavřela mluvčí. Sraz se konal v sobotu 9. března.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.