FOTO: V Krnově hořela hala, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu!

Foto: HZS MSK

KRNOV –  K požáru haly vyjížděly ve večerních hodinách hasičské jednotky do Krnova. Bylo nutné vyhlásit druhý stupeň poplachu, při hašení budovy hasiči museli rozebrat část střechy, naštěstí se nikdo nezranil.

K boji s ohněm ve středu 13. března vyjeli hasiči z Krnova a Bruntálu, ale také dobrovolné jednotky z Krnova, Města Albrechtic, Brumovic a Horního Benešova. „Již při příjezdu první jednotky na místo viděli hasiči střechu zasaženou požárem, na boj s ním nasadili vodní proudy jak ze země, tak z výškově techniky,“ sdělila mluvčí hasičů Kamila Langerová. Požár se začal šířit na střechu, hasiči museli provést její částečné rozebrání, následně hledali skrytá ohniska požáru, která hasili. Požár lokalizovali během necelé hodiny, další tři hodiny pak zabrala jeho samotná likvidace.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Škoda je 800 tisíc korun. „Hasiči svým rychlým zásahem uchránili hodnoty ve výši 8 milionů korun,“ uzavřela mluvčí. Na místo se dostavil i hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška, aby se seznámil se situací na místě.

Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK
Foto: HZS MSK