Most na Prachatické půjde k zemi, dělníci postaví nový. Připravte se na objížďky

Foto: Město Havířov

HAVÍŘOV – Co už dosloužilo je třeba opravit. Město se chystá zdemolovat most M2 na ulici Prachatické v Dolní Suché. Stavba je už v havarijním stavu. Na místě starého mostu dělníci postaví zcela nový. Momentálně probíhají přípravné práce, demolice začne v nejbližších dnech a hotovo by mělo být začátkem roku 2025.

Po dobu rekonstrukce bude ulice Prachatická neprůjezdná. „Žádáme občany, aby využili objízdných tras, které samozřejmě vyznačíme. Prachatická je dostupná taktéž z ulic Lazecká, Orlovská a dalších. Po dobu stavby bude třeba objíždět spojku na ulici Prachatická a zároveň děkuji občanům za vstřícnost,“ uvedl náměstek Havířova pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nový most nahradí původní třípólový. Jeho následovník bude jednopólový a železobetonový. Vznikne lehká konstrukce, která bude mít delší životnost a také samotná údržba nebude tak náročná. Kromě přeložky vodovodu a plynovodu dělníci opraví obousměrné jednopruhové místní komunikace v navazujících úsecích před a za mostem. V rámci oprav se výška komunikace upraví tak, aby pod mostem zbylo dost prostoru pro projíždějící vlaky.