Vrtulník letěl ke dvěma těžce popáleným do Karviné

Foto: ZZS MSK

KARVINÁ – Týmy zdravotnické záchranné služby a hasiči museli zasahovat u požáru v panelovém domě v Karviné. Hasiči z domu vyvedli 7 lidí, 4 zachraňovali přímo z bytu. Zdravotníci museli ošetřit dva vážně popálené.

Krajské zdravotnické operační středisko záchranné služby přijalo informaci o zraněných tři minuty před třináctou hodinou ve středu 3. dubna. Na místo vyjel lékařský a zdravotnický pozemní tým. „Vzlétl také vrtulník letecké záchranné služby,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Foto: ZZS MSK

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Záchranáři ošetřovali dva muže středního věku, které převzali od hasičů. Oba utrpěli závažné popáleniny na povrchu těla, stejně jako popálení dýchacích cest. Posádky jim zajistily vstup do kostní dřeně, žíly a uvedly pacienty do umělého spánku. „Zaintubovaly jejich dýchací cesty a převedly je na umělou plicní ventilaci. Po prvotním ošetření popálených ploch a dalších opatřeních muži putovali do ostravského popáleninového centra, jeden raněný letěl vrtulníkem,“ uzavřel Humpl. Hasiči zatím příčinu požáru neznají.