Dvaasedmdesátiletý senior havaroval na kole a zemřel

Foto: ZZS MSK

LARYŠOV – Tragická nehoda se stala na Bruntálsku. Dvaasedmdesátiletý cyklista jel na elektrokole a havaroval. Zraněnému se nejdřív pokoušeli pomoci svědci, poté i zdravotnická záchranná služba. Snaha o jeho záchranu však byla marná a senior na místě zemřel.

Cyklista na sobě bohužel neměl helmu. „Muž z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci, kde narazil do oplocení,“ sdělila mluvčí policie Pavla Jiroušková v neděli 7. dubna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

U cyklisty zasahoval zdravotnický pozemní tým a letečtí záchranáři. Muž měl zraněný hrudník. „Pacient záhy upadl do bezvědomí a selhal mu krevní oběh,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Posádky zahájily rozšířenou resuscitaci, zajistily dýchací cesty a převedly postiženého na přístrojem řízenou ventilaci. Dále prováděly nepřímou srdeční masáž a podávaly léky. „Přes veškerou snahu nedošlo neobnovily srdeční činnost a zasahující lékař musel po čtyřiceti minutách konstatovat smrt pacienta,“ uzavřel Humpl.

Příčinu úmrtí určí pitva. „Další okolnosti nehody zjišťují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty. Policisté museli kvůli zdokumentování nehody na nějaký čas komunikaci z Býkova do Láryšova uzavřít,“ uzavřela Jiroušková.