VIDEO: Neposlušného řidiče chytili, když vjel do zákazu vjezdu. Proč neměl za volantem co dělat?

Foto: Městská policie Ostrava

OSTRAVA – Velkou smůlu měl neposlušný řidič, který přímo před zraky ostravských strážníků odbočil do zákazu vjezdu v Porubě. Strážníci následně zjistili, že za volantem nemá co dělat, a vyzvali jej, aby v autě počkal, než na místo dorazí Policie České republiky.

Na uličníka strážníci narazili v sobotu 6. dubna odpoledne, když projížděli po nábřeží Svazu protifašistických bojovníků. Jelo před nimi velmi pomalu auto značky Škoda Felicia. Zanedlouho nejspíš k překvapení hlídky odbočil do jednosměrné ulice Komenského. Nic naplat, strážníci jej museli z důvodu porušení předpisů zastavit. Hlídka zjistila, že v autě sedí jedenadvacetiletý mladík, který se přiznal, že nemá řidičský průkaz. „Lustrací v centrálním registrů řidičů zjistili, že má zákaz řízení na jeden rok, strážníkům tvrdil, že o něm neví,“ sdělil mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů.

V letošním roce se jedná o čtvrtý takovýto případ. „Loni pak strážníci předali kolegům policistům dvacet dva řidičů, kteří za volantem neměli co pohledávat,“ uzavřel mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Video: Městská policie Ostrava