Cestovatel se svou fenkou Corey jezdí autostopem po celém světě! Přijďte na zajímavou přednášku

Foto: Slávek Král

TŘINEC – Třinečtí se mohou těšit na zajímavou přednášku s názvem Cestování se psem. Bude plná dobrodružství, smíchu a tipů. Posluchačům se představí fenka Corey a její majitel Slávek Král, kteří společně procestovali mnoho zemí světa autpstopem. Součástí akce bude i sbírka především pro kočky z místního útulku. Pojďte se pobavit, zjistit mnoho zajímavého a udělat přitom i dobrou věc.

Pomozte kočkám

Pokud byste se rozhodli přinést kočkám z útulku nějaké dobroty, hodit se mohou kvalitnější granule s vyšším podílem masa, kapsičky, konzervy nebo stelivo pro kočky. Klidně můžete přinést i něco pro psy. Na místě obdržíte leták a informace ke Kastračnímu programu města Třince, které se rozhodlo přispět majitelům koček na kastraci.

Král: Svět je bezpečné místo pro život

Přednáška se bude konat v úterý 16. dubna od 17:30 v Kině Kosmos, vstupné je 150 korun. Slávek a fenka Corey projeli 28 států světa autostopem. Celkem se vydali na neuvěřitelnou 33 tisíc kilometrů dlouhou procházku. Jaké je to cestovat se psem, co všechno k tomu potřebujete a jaká jsou úskalí a radosti se posluchači dozví z vyprávění o jejich cestách po Balkánu, i celkově po Evropě, dále cest po Rusku, Střední Asii, Íránu nebo Turecku. Slávek zmíní i přechod Šumavy po nouzových nocležištích ve stanu a další výlety v Česku. „Svět je bezpečné místo pro život, a rozhodně to není takové, jak nám cpou v televizi. Nastopoval jsem přes 300 000 kilometrů v 87 zemích světa a 21 státech v USA a lidi mi pořád říkají, že je to nebezpečné,“ podělil se o své dojmy cestovatel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Král cestuje už 9 let, dal dvě cesty kolem světa stopem a na každém kontinentu strávil minimálně půl roku. Nepotřebuje moc peněz, cestuje stopem, kempuje a často dobrovolničí. Cestovatel je dokonce zapsaný v knize rekordů za největší vzdálenost ujetou autostopem. Napsal knihy Stopařův průvodce zeměkoulí a Stopem se psem: Do Japonska bez Japonska. Knihy si budete moci na místě koupit.

Foto: Slávek Král
Foto: Slávek Král
Foto: Slávek Král
Foto: Slávek Král