Nález munice v Hukvaldech! Policisté vyjížděli hned dvakrát

Místo nálezu munice.

HUKVALDY – K nálezu munice vyjížděli frýdecko-místečtí policisté. Na pozemku jednoho z domů v Hukvaldech části Rychaltice probíhal výkop, při kterém byly nalezeny na zahradě předměty připomínající munici. Skutečně se nakonec jednalo o 11 dělostřeleckých min. K místu dokonce vyjížděli hned dvakrát!  V článku se také dozvíte, co dělat, a nedělat, když na podobný nález narazíte.

Na místo ihned vyrazila po oznámení hlídka, stejně tak i policisté z pyrotechnické služby. „Ti zjistili, že se jedná o dělostřeleckou minu a převzali si jí k bezpečné likvidaci. Krátce po jejich odjezdu však přišlo oznámení o nálezu dalšího kusu munice. K domu tedy znovu vyrazili policisté i specialisté z pyrotechnické služby. Na zahradě  následně našli celkem 11 kusů dělostřeleckých min a jeden ruční granát,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová. Veškerou munici si odvezli pyrotechnici, kteří zajistí bezpečným způsobem její likvidaci. Nikdo se nezranil.

Foto: PČR

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jak postupovat při nálezu možné munice

  • Pokud objevíte předmět připomínající munici, rozhodně se jej nikdy nedotýkejte, nemanipulujte s ním a okamžitě zavolejte na linku 158.
  • Do příjezdu policie se od předmětu držte v dostatečné vzdálenosti a dle možností zamezte, aby se k nálezu přiblížili další lidé.
  • Poučte také své děti o možném nálezu munice, aby věděly, jak se v takové situaci zachovat.
  • Především NIKDY se nesnažte munici převážet na jiné místo či policejní služebnu! Policisté v těchto případech vždy přijedou za vámi.