Neznáte je? Mohou pomoci objasnit krádež peněz z účtu

Neznámý muž. Foto: PČR

NOVÝ JIČÍN – Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality Nový Jičín vyšetřují krádež peněz z účtu ženy. Pachatelé jí z něj odčerpali statisíce poté, co si vymysleli smyšlený příběh. V této chvíli potřebují kriminalisté znát, kdo jsou lidé na fotografiích, aby jim při vyšetřování pomohli.

Případ vyšetřují od půlky listopadu 2023. Dosud neznámý pachatel měl pod legendou napadení bankovního účtu získat od poškozené přístupové údaje do jejího bankovnictví, následně si vytvořit vlastní virtuální kartu v mobilu a provést několik plateb za zboží v zahraničí. „Poškozená tak přišla o více jak 700 tisíc korun. Kriminalistům se nyní podařilo získat záběry osob, které by mohly pomoci s objasněním této trestné činnosti,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Neznámá žena: Foto: PČR

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jakoukoliv informaci, která by mohla vést k jejich ztotožnění, sdělte na telefonním čísle 974 735 344 nebo na lince 158, případně na nejbližší policejní služebně. „Také se obracíme na samotné osoby z fotografií, aby se případně samy dostavily na oddělení hospodářské kriminality v Novém Jičíně, ulice Divadelní 879/3,“ uzavřela mluvčí a doplnila, že kriminalisté vše prověřují jako trestný čin  podvodu a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.