Co se starými parkovacími automaty? Ve Frýdku-Místku se z nich rozhodli udělat knihobudky!

Foto: město Frýdek-Místek

FRÝDEK-MÍSTEK – Staré parkovací automaty z frýdecko-místeckých ulic neskončí na skládce. Pracovníci technických služeb je vhodně upraví tak, aby mohly fungovat jako veřejné knihobudky. Občané mají radnici v současné chvíli posílat tipy na místa, kde by si přáli, aby budky s knihami byly.

Pracovníci technických služeb v těchto dnech dokončují dva kusy budek. Dřevěná knihovna byla umístěná na původní zastávce na starém autobusovém stanovišti. Po rekonstrukci zastávky již není v provozu. „Na základě připomínek občanů, kteří mi psali se zájmem o knihobudku novou, jsem požádal technické služby. Jejich nápad je zároveň ekologický, protože se využijí staré nepotřebné automaty,“ sdělil primátor města Frýdek-Místek Petr Korč.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Z automatu se musí zcela „vykuchat“ elektronika, pokladna a další mechanické části. „Doplnit musíme nová prosklená dvířka a dřevěné police. Vše se musí vybrousit a vyleštit tak, aby byl jejich nový provoz bezpečný. Pokud by se nenašlo smysluplné využití, skončily by parkovací automaty na šrotišti,“ připomněl předseda představenstva Technických služeb města Frýdek-Místek Vladimír Macura. Zhotovené knihobudky radnice naplní čtivem ve spolupráci s Městskou knihovnou Frýdek-Místek. 

Foto: město Frýdek-Místek