Opavskému Ostroji se daří. Firma chce přijmout svářeče a zámečníky

Foto: Ostroj a.s.

OPAVA – Opavská strojírenská firma Ostroj plánuje v letošním roce přijmout přibližně 80 nových pracovníků. Společnost hledá zejména zkušené kandidáty na svářečské a zámečnické pozice, kterým chce ukázat, že i v Opavě můžou pracovat v krásném prostředí s moderními technologiemi. Noví zaměstnanci se mohou těšit i na řadu benefitů.

Nový zaměstnanec získá náborový příspěvek

Zaměstnanci firmy pracují například s robotickou kovací linkou nebo tou automatizovanou ve virtuální realitě. „V reakci na probíhající transformaci našeho výrobního portfolia a rostoucí poptávku po našich produktech a službách chceme v roce 2024 přijmout přibližně 80 nových zaměstnanců,“ sdělil generální ředitel firmy Ostroj Aleš Martínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V současnosti Ostroj zaměstnává téměř 800 zaměstnanců v pěti výrobních divizích. Nejvíce nových kolegů přijme na divizích Kovárna a kalírna, Strojírna a Důlní a průmyslové technologie. Společnost se chystá obsadit pozice jako je strojní zámečník, svářeč kovů, kontrolor, technolog a další. „Šikovný a zkušený svářeč si u nás dokáže vydělat nadprůměrné peníze. K tomu získá náborový příspěvek 40 tisíc korun a velmi bohatý benefitní program. Dveře ale mají otevřené i méně zkušení pracovníci bez předchozí praxe, hlavní podmínkou je nebát se zaučit a chtít pracovat,“ uvedla personální ředitelka Ostroje Dagmar Stloukalová.

Robotická svařovací linka. Foto: Ostroj a.s.

Získáte také příspěvek na sport, kulturu či dopravu do zaměstnání

Firemní benefity jsou příspěvek na stravování ve vlastní kantýně, příspěvek na zdravotní péči, kulturu či sport a dopravu do zaměstnání. Dále pak společnost nabízí profesní vzdělávání, penzijní připojištění, zvýhodněné mobilní tarify. Další finanční odměny jsou navázané na dosažení a překročení plánovaného hospodářského výsledku. „Uchazečům chceme ukázat, že mají možnost pracovat na projektech pro přední tuzemské i světové firmy. Ať už jde o výrobu mobilního bednění pro betonáž tunelů v Norsku, obsluhu robotické svařovací linky nebo práci na jedné z největších zinkovacích linek v České republice,“ uzavřela personální ředitelka.